Długotrwałe efekty manicure hybrydowego ucieszą każdą kobietę, ale kiedy przychodzi czas na zmianę, warto wiedzieć jak zdjąć hybrydy, aby nie uszkodzić płytki paznokci.
Jak zdjąć hybrydę acetonem?
Innowacyjne lakiery hybrydowe przez długi czas zachowują swój nienaganny wygląd na paznokciach. Jednak kiedy zaczynają pojawiać się charakterystyczne odrosty na paznokciach to znak, że trzeba zmienić i usunąć stylizację. Mocny lakier można usunąć na dwa popularne sposoby; mechanicznie lub za pomocą acetonu. Jak zmyć hybrydę?
Pierwszym krokiem jest delikatne zmatowienie płytki paznokci za pomocą bloku polerskiego lub pilnika o gradacji 100/180. Następnie waciki bezpyłowe należy nasączyć preparatem z acetonem i nałożyć je na paznokcie. Kolejną czynnością jest owinięcie każdego paznokcia z wacikiem specjalną folią aluminiową do zmywania hybryd, którą można kupić w wersji pociętej na małe arkusze. Taki okład powinien pozostać na paznokciach od 8 do 10 minut. Po tym czasie zmiękczony lakier można usunąć patyczkiem lub profesjonalnym pusherem do paznokci. Na zakończenie należy wygładzić powierzchnię płytki blokiem polerskim.
Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z manicure i nie wiesz jak zmyć lakier hybrydowy, polecamy zakup gotowego zestawu, w którym znajdziesz wszystko, co najpotrzebniejsze. Komplet składający się zazwyczaj z folii do usuwania lakieru, zmywacza na bazie acetonu, a także pilnika, patyczków czy bloku polerskiego, najczęściej zawiera także instrukcję krok po kroku, dzięki której sukcesywnie poznasz wszystkie tajniki domowego manicure hybrydowego. Potrzebne produkty, można kupić także oddzielnie. W drogeriach i sklepach kosmetycznych są dostępne zarówno różnego rodzaju zmywacze, jak i waciki wykonane z celulozy i nie pozostawiające na paznokciach żadnych włókien czy pyłów. Pilniki i bloki polerskie można kupić w rozmaitych kształtach i różnej gradacji.
Jak zdjąć hybrydę frezarką do paznokci
Mechaniczne usuwanie lakieru hybrydowego wymaga wprawy, dlatego jest to metoda często wykonywana przez profesjonalistki lub osoby przeszkolone. Jednak możliwość zakupu frezarki do domowego użytku sprawia to niewielkie i poręczne urządzenie pomaga również osobom mniej doświadczonym w wykonywaniu zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych. Bez większych problemów można także kupić sprzęt o odpowiedniej mocy i z końcówkami do domowego użytku, który obsłuży każda z pań, nawet bez przygotowania zawodowego do pracy stylistki paznokci.
Ważne jest właściwe dobranie frezu o odpowiedniej gradacji. Zazwyczaj istnieje możliwość sterowania frezarką za pomocą pedału nożnego, co usprawnia pracę. Przy pierwszych zabiegach warto ustawić niskie obroty, które choć przedłużą nieco cały zabieg, to pozwolą też na nabranie wprawy w opracowywaniu płytki. Samo usuwanie należy rozpocząć od zastosowania frezów gruboziarnistych, a następnie przechodzić do tych o coraz drobniejszej gradacji. Pracując frezarką należy wykonywać powolne, ciągłe ruchy, starając się ścierać lakier równomiernie po całej płytce. Nie należy zbyt mocno dociskać frezu do płytki paznokci ani opracowywać jej długo w jednym miejscu. Jeśli za pomocą frezarki nie udało się zdjąć całości lakieru, to w przypadku osób początkujących, można skorzystać z dodatkowej pomocy polerki czy drobnoziarnistego pilnika, aby dokończyć pracę. Na zakończenie należy wyczyścić i zdezynfekować używane frezy.
Dostępne na rynku specjalne frezy do ściągania hybryd można wybrać w wersjach o różnej gradacji. Ceramiczne frezy są polecane zarówno do hybryd, jak i stylizacji żelowych lub akrylowych. Można posłużyć się nimi nie tylko przy manicure, ale i pedicure. Frezy wykonane z wysokiej jakości materiałów ceramicznych idealnie sprawdzają się nie tylko przy ściąganiu hybryd, ale i nadawaniu kształtu przedłużanym paznokciom. Ich niewątpliwą zaletą jest dobre dopasowanie do różnego typu frezarek, dlatego jeśli nie masz pełnego zestawu w swoim domu lub którykolwiek z elementów uległ uszkodzeniu, frezy możesz dokupić oddzielnie.
Frezy do zdejmowania hybryd są oznaczone charakterystycznymi, kolorowymi paskami. Te o barwie żółtej, fioletowej czy czerwonej są zazwyczaj wersją delikatną i bardzo delikatną, która dobrze sprawdza się w przypadku usuwania lakierów hybrydowych nałożonych bezpośrednio naturalną na płytkę paznokci. Frezy z niebieskim oznaczeniem służą natomiast do usuwania grubej warstwy po lakierach hybrydowych i żelowych nałożonych na płytkę paznokcia lub żelowe przedłużenie. Lekkie frezy ceramiczne odznaczają się trwałością i wytrzymałością, a przy tym nie zawierają żadnych uczulających metali.
Na rynku kosmetycznym znajdziemy także frezy z węglika spiekanego nazywane karbidowymi. Są one często pokryte specjalnymi powłokami, które minimalizują efekty przegrzewania opracowywanej powierzchni płytki, jak i przedłużają trwałość frezów.
Podczas prób zdejmowania hybryd, nie należy drapać, podważać czy skrobać lakieru, bo przy okazji niestety można nie tylko uszkodzić, ale i zdeformować naturalną płytkę paznokci.